sdílet Lázně Turčianske Hotel AQUA na Facebooku
Lázně Turčianske Hotel AQUA česká verze  Lázně Turčianske Hotel AQUA slovenská verzia  Lázně Turčianske Hotel AQUA english version  Lázně Turčianske Hotel AQUA deutsch version

Lázně Turčianske Hotel AQUA Turčianské Teplice, Turčianské Teplice Ubytování

Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte

Popis:


Hotel AQUA Lázně Turčianské Teplice - ubytování a léčení Turčianských Teplicích...


Hotel Aqua - Je Nově zrekonstruovaný ubytovacím zařízením. Pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením - sprcha / WC, telefonem, TV přijímačem, rádiem a balkonem. Na procedury a stravování se dochází asi 200 m do hotelu Velká Fatra. K dispozici je výtah.

Léčebný dům Aqua byl postaven v roce 1973 a stal se symbolem lázeňského města Turčianske Teplice. Ubytovací zařízení leží přímo v centru, u lázeňské promenády Turčianských Teplic. Hlavními výhodami jsou blízkost termálních koupališť, snadno dostupná sportoviště, tiché okolí, umístění v přírodě, vybavení pro rodiny s dětmi. Léčebný dům Aqua je zvlášť vhodný pro lázeňské pobyty, relaxační a ozdravné pobyty, rodinné dovolené.

Hotel Velká Fatra - Lázně Teplice: Nejstarší písemná zmínka o teplé vodě - topluche (Aqua Calida) na místě dnešních Turčianských Teplic pochází z roku 1281. Jedinečná termální voda v bazénech a vanových lázních vyvěrá z podloží pohoří Velké Fatry a Kremnických vrchů. Za sekundu vyvře na povrch sedmi prameny 30 l síranové-hydrouhličitanovo vápenato-hořečnaté hypotonické vody s obsahem více než 1 500 mg rozpuštěných minerálních látek v 1 litru.

Léčebné termální prameny: Sírany, hydrouhličitany, vápník, hořčík, železo a další působí léčivě na množství chorob. Pro vysoký obsah vápníku, hořčíku a fluoru je Turčianska minerální voda výborná i na pitné kúry, které působí proti osteoporóze a více typům ledvinových kamenů, při žlučníkových a střevních potížích. Při pitných kúrách se podávají i Turčianske minerálky Budiš, Fatra a Fatra Extra. Budiš se doporučuje zejména při urologických problémech, vzácné minerální vody Fatra a Fatra Extra neutralizují ph vnitřního prostředí, působí proti pálení žáhy a doplňují do těla potřebné minerály při dietách a vypětí organismu. Bohatě mineralizovaná termální voda turčianských lázní má prokazatelně léčivé účinky na onemocnění pohybového aparátu, urologické, nervové a gynekologické onemocnění. Vysoký obsah vápníku, hořčíku a fluoru se využívá na pitné kúry jako prevence proti osteoporóze a více typům ledvinových kamenů, proti žlučníkovým a střevním potížím. Teplota termální vody Turčianských pramenů se pohybuje od 38 ° C do 47 ° C.Kompletný léčebný program se sestavuje individuálně pro každého klienta na základě vstupní lékařské prohlídky a aktuálního zdravotního stavu.

V lázních pracuje tým zkušených lékařů - odborníků se základními specializacemi z více medicínských oborů (internista, ortoped, revmatolog, urolog) a další nástavbou z rehabilitační lékařství (FBLR). Tito Vám rádi poradí, které procedury jsou vhodné k léčbě Vašich zdravotních potíží, zda prevenci jejich vzniku, s ohledem na Váš aktuální zdravotní stav. Na jednotlivých pracovištích se o Vás postarají zkušení fyzioterapeuti, maséři a pracovníci balneoterapie. Celý zdravotnický personál je pravidelně školený a seznámen s nejnovějšími trendy, metodami a postupy v lázeňské léčbě. Hlavním léčebným prostředkem je léčivá termální voda, použijí se moderní léčebné metody a fyzioterapeutické postupy a v neposlední řadě důležitou roli hraje vynikající klima a čisté ovzduší.

Typy pokojů
1 lůžkový2 lůžkový
480

Vybavení pokojů: pokoje s balkonem, koupelna se sprchou, WC na pokoji, TV, telefon, rádio

Základní informace: výtah, lékařská služba v dosahu, parkovací plocha v areálu, Internetové připojení k dispozici

Počet podlaží: 4

Dostupnost střediska:


Centrum název: (0 m)

Lázeňské služby:Popis lázeňského zařízení: Unikátnost Turčianske termální léčivou MINERÁLNÍ VODY

Naše léčivé prameny jsou prohlášeny za léčivé termální minerální vody podle zákona č. 538/2005 o přírodních léčivých vodách, přírodních léčebných lázních, lázeňských místech a přírodních minerálních vodách.

Termální léčivá minerální voda má prokazatelně širokospektrální léčivé účinky (na onemocnění pohybového ústrojí, neurologické, urologické, trávicího ústrojí, gynekologické, onkologická onemocnění, nemoci z povolání) díky vysokému obsahu minerálních látek (v 1 litru na úrovni až 1524 mg / l). Za léčivou vodu se považuje minerální voda s obsahem celkově rozpuštěných tuhých látek přesahujících množství 1 000 mg / l.

Termální léčivá minerální voda se používá k částečným i celkovým koupelím, ale také k pitným kúrám při určitých druzích onemocnění.

Termální léčivá minerální voda napomáhá zlepšení cirkulace krve a lymfy. Voda působením tlaku působí jako bandáž, což usnadňuje cvičení a pohyb ve vodě.
Důležitým fyzikálním účinkům termální léčivé minerální vody je reakce organismu, kdy se primárně zvýší povrchová teplota těla, jako odpověď na tento podnět. Do této reakce se sekundární zapojuje nervový, kardiovaskulární, dýchací a endokrinní systém, ale i imunitní systém. Důležitý je i chemický účinek minerální vody, kdy vstupují minerální látky během koupele i po něm do kůže a z kůže hlouběji.
Takový lázeň také snižuje krevní tlak, působí na rozšíření cév, koupel má celkový relaxační a uklidňující efekt. Teplota minerálního koupele je obyčejně 34 ° - 38 ° C (výjimečně do 40 ° C).

Bohatě mineralizovaná (sírany, hydrouhličitany, vápník, hořčík, železo a další) Turčianska termální voda má prokazatelně léčivé účinky na onemocnění pohybového aparátu, urologické, nervové a gynekologické onemocnění.

    Z urologického hlediska pro obsah síranu vápenatého - CaSO4, který snižuje pH moči, je velmi vhodná při fosfátových a karbonátových kamenech a písku v močových cestách.
    Její pití je vhodné při zánětech prostaty, protože obsahuje hodně vápníku a magnézia, které působí protizánětlivě a protialergicky.
    Pro vysoký obsah vápníku, hořčíku a fluoru je minerální voda z Turčianských Teplic velmi vhodná i na pitné kúry, které působí proti osteoporóze a více typům ledvinových kamenů a střevních potížích.
    Z hlediska zažívacího systému je vhodná při zánětech sliznice tlustého střeva, kde příznivě působí na sliznici, dále při onemocněních žlučníku, kde zvyšuje tvorbu a vylučování žluči.
    Je vhodným nápojem a zároveň léčivým prostředkem při hyperaciditě i při zvýšené tvorbě obsahu kyseliny žaludeční. Naopak nedoporučuje se pít při nedostatečné žaludeční kyseliny

Lázeňské služby: Lázně

Procedury léčení: Komplexní léčba v domě, Oxygenoterapie, Inhalace, Elektroléčba, Laseroterapie, Léčebný tělocvik, Masáže, Podvodní masáže, Reflexní masáže

Vyšetřovací výkony: Vstupní a výstupní lékařské vyšetření

Léčba nemocí indikace: Onkologické, Trávicí ústrojí, Nervové, Pohybové ústrojí, Ledvin a cest močových, Ženské a gynekologické onemocnění

Ostatní druhy léčby: Spánek, Relaxační procházky

Stravování:


Restaurace popis: Dochází se do hotelu Veĺká Fatra vzdáená asi 200 m.

Služby:Konferenční kapacity:

Ceník ubytování:


Datum2 lůžkovýpřistýlka
1.1-31.1238-4210


Měna: EUR

Ceny zahrnují: Ceny zahrnují ubytování a turistické poplatky za pokoj /noc
Sleva / poplatky: na mieste sa platí daň z ubytovania 0,50 €/15,06 Sk na deň

Fotogalerie (25):


Lázně Turčianske Hotel AQUALázně Turčianske Hotel AQUALázně Turčianske Hotel AQUA
Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte
Kontakt:

E-mail: info@penzion-hotel.cz
ICQ: 102 162 937
Skype: penzion-hotel
Telefon: +420 775 684 048
Mapa serveru
Přidat objekt
Kontakt
Copyright © Penzion-Hotel.cz 2000 - 2024 všechna práva vyhrazena
Realizace: w-software.com